Тотнъм се измъчи срещу Брайтън, но взе своето в битката за топ 4 (видео) 23 април 2019 | 23:35
6025
15
Отборът на Тотнъм взе трудна, но изключително важна победа с 1:0 срещу застрашения от изпадане Брайтън в отложен двубой от 33-ия кръг на Премиър лийг. "Шпорите" срещнаха много трудности срещу сърцатия съперник и стигнаха до успех едва 2 минути преди края на редовното време, когато Кристиан Ериксен с удар от дистанция преодоля вратаря на гостите. С успеха Тотнъм се утвърди на третото място в класирането със 70 точки и направи важна крачка към спечелването на място в топ 4 и респективно участие в Шампионската лига през новия сезон.

Мениджърът Маурисио Почетино извърши пет промени спрямо състава, който загуби от Манчестър Сити с 0:1 през уикенда. В игра се завърнахаДани Роуз, Киърън Трипиър, Фернандо Йоренте, Виктор Уанияма и вратарят Юго Лорис.

Двубоят започна с тотално превъзходство на Тотнъм, като играта се водеше основно пред наказателното поле на гостите, които отговаряха с епизодични контраатаки. В 14-ата минута Брайтън стигна до добра възможност, като получи право да изпълни статично положение пред наказателното поле. Виктор Уанияма изчисти топката, след което се стигна до серия от корнери, но не последва нищо опасно и Тотнъм отново си върна инициативата и стигна до страхотна възможност в 20-ата минута, но ударът на Вертонген не успя, тъй като пътят на топката беше препречен от тела на футболисти.

В 32-ата минута Хеунг-Мин Сон беше потърсен с дълга топка пред вратата, но беше изпреварен от защитник на Брайтън. Натискът на "шпорите" се усили и скоро се наложи Дънк да чисти топката почни от голлинията след удар отляво на Моура. В рамките на минута Брайтън стигна до две възможности, като в първата Флорин Андоне проби самостоятелно и стигна до наказателното поле, но там загуби топката. Във втората ситуация пък центрирането към него отдясно на иранеца Джаханбахш. До края на полувремето Тотнъм владееше топката, а точно преди почивката Деле Али можеше да открие резултата, след като овладя елегантно топката в наказателното поле и отправи удар, но вратарят Матю Райън отклони удара с върха на пръстите.

След почивката темпото се засили, а първата възможност беше за Брайтън, но Лорис се справи с опасността. Домакините отново си върнаха инициативата, но усилията им да стигнат до гол оставаха безплодни. В същото време гостите започнаха да бавят играта, което предизвика освиркванията на публиката. В 66-ата минута Дани Роуз овладя топката пред наказателното поле, спечели си позиция и стреля силно под гредата, но вратарят на Брайтън спаси.

"Шпорите" все повече започнаха да залагат на такива далечни удари в опитите си да стигнат до гол. В 72-ата минута гредата спаси гостите от попадение след удар от наказателното поле на Тоби Алдервейрелд. Минута по-късно възможност имаше и пред Деле Али, но ударът му беше блокиран, а домакините имаха претенции за дузпа, които не бяха приети за основателни.

Все пак обсадата на вратата на Брайтън даде резултат и това се случи в 88-ата минута. Кристиан Ериксен получи топката на границата на наказателното поле и с удар с левия крак успя да я прати в мрежата. Попадението се оказа победно и много ценно, тъй като Тотнъм така събра 70 точки и се утвърди на третото място. Челси е четвърти с 67, следват Арсенал с 66 и Манчестър Юнайтед с 64.
В следващия кръг в събота Тотнъм играе срещу Уест Хам, докато Брайтън има за съперник Нюкасъл.

Кристиан Ериксенгол Кристиан Ериксен  88'
86' Ив Бисума  Ив Бисумаизлиза
Берам Кайал  Берам Кайалвлиза
Виктор Уанямаизлиза Виктор Уаняма  82'
Бен Дейвисвлиза Бен Дейвис
Лукас Моураизлиза Лукас Моура  80'
Винсент Янсенвлиза Винсент Янсен
75' Бернардо  Бернардожълт картон
73' Алиреза Джаханбахш  Алиреза Джаханбахшизлиза
Соли Марч  Соли Марчвлиза
64' Флорин Андоне  Флорин Андонеизлиза
Глен Мъри  Глен Мъривлиза
Кристиан Ериксенжълт картон Кристиан Ериксен  46'
35' Флорин Андоне  Флорин Андонежълт картон
Кристиан Ериксен
88'
SPORTAL.BG Спортни новини

Добави коментар Коментари (14)

BRAVE BROWSER (Гост) 14 отговор
24 април 2019 | 10:05

Oт създателя на Firefox и JavaScript Брендън Айк. Brave e бърз, безплатен и сигурен браузер, предоставящ защита от проследяване и непоискано съдържание, възможност за анонимно сърфиране, зареждане на страниците с пъти по-бързо от другите браузери, интеграция с BAТ. Свалете w︆︆w︆︆w.︆︆Brave.︆︆C︆︆o︆︆m/chi988, научете повече и изпробвайте. Няма да съжалявате!!! Рейтинг: 0 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

009 (Гост) 13 отговор
24 април 2019 | 08:11

Вярно имахме шанс да вкараме гол в края, но го търсехме и се борихме за него с воля и желание. Този сезон няколко мача така бяха извадени, но пък Сити миналата година имаха двойно повече такива победи. В момента не е розово положението и всичко е отражение от световното, което не позволи на отбора да почине....всички бяха до последната седмица и оттам е умората и траавмите на играчите ни. Рейтинг: 4 2

pr (Гост)
24 април 2019 | 13:52

Абслолютно вярно ! Световното беляза целия сезон на Тотнъм. Това коетопостига отбора и треньора е геройство, фантастично. Малко отбори имат такъв морал. Почетино направи от Тотнъм отбор с друг манталитет. Това е най-голямато му постижение. И то се вижда още по-ясно когато отсъстват водещи играчи. Спърс са една общнnост, колектив. Може би само Ливърпул има такива качества. От топ 6 никой друг Рейтинг: 3 2

6666 (Гост) 12 отговор
24 април 2019 | 04:19

то било истина - пуснали Янсен. явно е мн. зле дереджето. с Поч явно не мелят ич, щото по време оно беше казал, че по никакъв начим ВЯ не се вписва в плановете на клуба. Рейтинг: 4 0

до Drogba (Гост) 11 отговор
24 април 2019 | 01:15

не се обаждай Еденчо ви носи всеки мач, вчера нищо не игра и равен , само на него разчитате , и вие сте вкарали не малко голове в посл минути - падахте 1-2 от Юнайтед и Баркли вкара в 96тата и много други примери такива. Без Азарчо догодина 10ти. Рейтинг: 13 1

Ivanin (Гост) 10 отговор
24 април 2019 | 00:19

Най-после Ериксен показа защо всеки мач му се гласува доверие, като цяло добър мач, голяма мъка, но пък победа! Рейтинг: 13 2

mmm (Гост)

До Хюго-Ериксен този сезон е бледа сянка на себе си.Асистенциите и головете му сега са в пъти по-малко от предищните сезони.Не е вкарвал от пряк свободен от две години,а беше един от най-добрите изпълнители в света.От 40 мача 30 са му слаби.Не го сравнявай със Сон,защото до миналия сезон беше резерва,а и е играл по-малко за клуба.По твоята логика,както Ериксен ни класира срещу Интер,така и Сон ни класира срещу Ман Сити.Да не говорим,че отменения гол в последната минута на Ман Сити стана след безумна грешка на Ериксен.Добре,че беше ВАР. Рейтинг: 4 0

hugo loris (Гост)
24 април 2019 | 00:29

Ериксен ни е донесъл с головете си толкова точки, колкото не е успял и прехваленият дървен кореец . Не забравяй и гола срещу Интер в груповата фаза на ШЛ. Сега шяхме де сме на полуфинал ама на Шуткин Ден. Рейтинг: 2 10

Ivanin (Гост)
24 април 2019 | 00:47

А в колко от мачовете е бил призрак на игрището не споменаваш? Рейтинг: 2 1

24 април 2019 | 01:33

Какъв призрак бе специалист ??Човекът изравни рекорда по най-много асистенции в един сезон, много вероятно е да го подобри . Вкара и не малко важни голове. Той да не е Меси или Раоналдо всеки мач да вкарва по 2-3 гола и да прави по толкова асисистенции . Да правил е слаби мачове ,но кой не e? Я ми посочи един по -креативен и нестандартен футболист в Тотнъм . Рейтинг: 4 3

do mmm (Гост)
24 април 2019 | 13:55

Не се занимавай с тоя боклук, това е хейтър, лепнал си е ник който лъже Рейтинг: 1 0

24 април 2019 | 00:30

Финала е Ливърпул срещу Аякс или Тотнъм,се тая нема значение,всичко под ножа и Ливърпул е новия шампион на Европа Рейтинг: 1 11

Nikred (Гост) 8 отговор
24 април 2019 | 00:05

Браво на Ериксен! За пореден път вкарва гол, с който носи победата в мача. Изключително важни 3 точки в борбата за зона Шампионска лига. Изстрадана победа, постигната срещу 11 опълченци. Но затова пък е и още по-сладка. Честита победа на всички фенове на Тотнъм! COYS! Рейтинг: 35 0

Дрън - дър (Гост) 7 отговор
23 април 2019 | 23:57

Тези диемски педеруги ще умрат от злоба. ТОТНЪМ изкъртиха БРАЙТЪН имали късмет. Второто полувреме владеят 81 процента топката имали късмет. Аман от идиоти. Няма ли толкова в тази бедна Държава свестни коментатори. Рейтинг: 29 1

TH (Гост) 6 отговор
23 април 2019 | 23:56

Кой е на полуфинал в шл и ще бъде крал на европа? Кой не е допуснал гол на своя нов стадион, който е най-модерния в света, за 1 милиард паунда, а не като кочината 2 на 2 метра на която ритате вие хахаха. Вие сте на ниво Бърнли. Челшит е един мизерен клуб играещ на една нива голяма колкото селските стдиони в България с 35 хиляди места които не могат никога да напълнят. Дори Арсенал и Уест Хям имат нови стадиони. Но челшив си рита на малката тъпа нива. Ххаха. Тоттенхам е най-великия отбор в света. Рейтинг: 10 3

TH (Гост)

Хари Кейн е най-добрия футболист, а Тоттенхам е най-великия отбор в света. А да и в Англия играят 6 титуляра на най-великия клуб в света. Рейтинг: 8 3

Drogba (Гост)
24 април 2019 | 00:06

Такива като теб трябва да се лекуват :d:d ..... Рейтинг: 0 6

24 април 2019 | 00:35

Как всички форумни идиоти и безделници решихте че сте фенове на Тотнъм !! Какъв нов стадион имат Уест Хям при положение че играят на Олимпийския , който е държавна собственост. И проявявай уважение към другите отбори . Рейтинг: 3 6

6666 (Гост)
24 април 2019 | 03:16

Юго, трогнат съм. ти да не искаш идиотите да работят. представяш ли си калви ще ги свършим. по-добре да сме безделници Рейтинг: 2 0

Drogba (Гост) 5 отговор
23 април 2019 | 23:53

То ако се гледаше по ударире и притежанието , ние не трябва да имаме грешка срещу такива отбори , ама какво ви се обеснявам тука на някви тъпани малоумни Рейтинг: 0 11

hahaha (Гост)
24 април 2019 | 00:02

Да, не ни се обЕснявай... моля те хахахахаха Рейтинг: 10 0

Drogba (Гост) 4 отговор
23 април 2019 | 23:51

Ей тъпи путки не съм казал ,че не заслужават да бият , казах че вкараха в 90 тата това е късмет , що не си вкараха тъпите положения , тоя сезон поне 10 мача такива имат смешни се духайте супару без титла всеки сезон Рейтинг: 2 19

mmm (Гост)
24 април 2019 | 08:17

Късмет ще е ако вкараш гол от нищото без никаква игра.Тотнъм имаха малшанс да бият само с един на нула,при положение,че ситуациите за гол са 10 на 0 Рейтинг: 3 0

6666 (Гост)
24 април 2019 | 04:25

вкараха в 88. значи наистина в късмет, щото 8 и особено 88 са щастливи числа според китайците /не случайно има и бет88 букита/& Рейтинг: 3 2

TH (Гост) 3 отговор
23 април 2019 | 23:46

Какви късмети бе челшит ти гледа ли мача или статистиките? Нека те зпозная. 90 на 10 притежание на топката за второто полувреме. 80% от тези 90 са в половината на гостите. 30 удара и 10 точни. Само късмета ги спаси от 10-0. Тоттенхам е най-великия отбор в света. Рейтинг: 12 3

23 април 2019 | 23:49

Най великия в задника ти .... Рейтинг: 3 10

TH (Гост)
23 април 2019 | 23:54

Кой е на полуфинал в шл и ще бъде крал на европа? Кой не е допуснал гол на своя нов стадион, който е най-модерния в света, за 1 милиард паунда, а не като кочината 2 на 2 метра на която ритате вие хахаха. Вие сте на ниво Бърнли. Тоттенхам е най-великия отбор в света. Рейтинг: 10 3

Ливърпул (Гост) 2 отговор
23 април 2019 | 23:39

Дано до последния мач Брайтън & Хоув Албиън не е сигурен за оставането в елита и затрудни Манчестър Сити. Рейтинг: 7 6

Drogba (Гост) 1 отговор
23 април 2019 | 23:34

Тия пък смешници , тоя сезон вадят пореден мач в края баси късметлийте Рейтинг: 3 25

!! (Гост)

2 то полувреме притежанието на топката е 81:19... Направо незаслужена победа Рейтинг: 17 0

Европейски футбол

Клоп: Изглежда Манчестър Юнайтед е единственият отбор, който в момента иска да играе с нас 18 октомври 2019 | 15:30
Барселона и Реал Мадрид се разбраха за нова дата 18 октомври 2019 | 17:14
Солскяер за дербито с Ливърпул, контузията на Де Хеа и снимката с Погба 18 октомври 2019 | 12:36
Пари Сен Жермен разнищи Ница, Ди Мария с уникален гол (видео) 18 октомври 2019 | 23:57
Гуардиола: В София УЕФА направи крачка напред 18 октомври 2019 | 16:17
Клоп още не знае дали Салах и Матип ще играят срещу Манчестър Юнайтед 18 октомври 2019 | 15:49
И Игуаин подновява договора си с Ювентус 19 октомври 2019 | 05:28
Интер без Сенси срещу Сасуоло 19 октомври 2019 | 02:42
Давид Луис постави Арсенал в битката за титлата 19 октомври 2019 | 01:29
Гранада продължава със сензационното си представяне в Примера 19 октомври 2019 | 00:40
Айнтрахт разгроми Байер (Леверкузен) 18 октомври 2019 | 23:33
Локомотив тресна Ахмат в Грозни 18 октомври 2019 | 23:25
УЕФА разделя отборите от Русия и Косово в евротурнирите 18 октомври 2019 | 21:52
Ман Юнайтед подписа с най-големия си талант 18 октомври 2019 | 20:37
Ливърпул обвърза още един от основните си играчи дългосрочно 18 октомври 2019 | 19:56
Ван Дайк: Под напрежение сме, но това не ми пречи 18 октомври 2019 | 19:38
Вашите лични данни

Ние събираме и обработваме Вашите лични данни.

За осигуряване на правата ви по GDPR, молим за Вашето съгласие.

Ще използваме данните за осигуряване на по-доброто Ви преживяване на нашите сайтове.

Ако натиснете бутона Приемам всички, ще дадете съгласието си на нас и на всички трети страни, описани детайлно в Политиката за поверителност и Политиката за бисквитките.

Защо е необходимо моето съгласие?

НАСТРОЙКИ ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ

• Нормално функциониране на сайтовете
    Не е зададено

Тези данни са стриктно необходими за нормалната работа на сайтовете и мобилните ни апликации. Чрез тях можем да удостоверим самоличността Ви като логнат потребители, да Ви покажем по-добре съдържанието, да заредим сайта по-бързо, да защитаваме сайтовете и Вас от посегателства.

Такива данни например са данните от сесията Ви – информация дали сте логнат, кеширано съдържание и други.

Тук попадат и данните, свързани с идентифицирането Ви във връзка с регистрация за използване на наша услуга.