Гълъбинов го няма, но Специя върви нагоре

В мач от 15-ия кръг на Серия "Б" Специя се наложи с 2:0 над гостуващия Ливорно и се изкачи на 12-о място в класирането. Отборът на Андрей Гълъбинов, който се възстановява от контузия, започна сезона много слабо, но постепенно навлиза във форма.

Антонио Рагуса вкара първия гол в 33-ата минута след пас на Джузепе Мастину. През второто полувреме домакините продължиха да доминират и самият Мастину вкара за 2:0 в 74-ата минута.

начело в Серия "Б" е Беневенто с 34 точки, следва от Читадела с 25 т. и Киево с 24 т. Ливорно пък е на дъното с едва 11 пункта в актива си.