Дербито на Виена остана без победител

Дербито на Виена между местните Рапид и Аустрия остана без победител. Големите врагове направиха истинско зрелище с четири гола за крайното 2:2.

Още от началните минути се видя, че мачът ще бъде страхотен, като двата тима си размениха два гола за отрицателно време. Аустрия поведе в 3-ата минута чрез Манприт Сакария, а веднага след това в 4-ата минута Стефан Шваб възстанови равенството.

Гостите отново взеха преднина в мача в 39-ата минута след точен изстрел на Бенедикт Пихлер, но Деян Любичич в 69-ата минута оформи крайното 2:2.

Така двата тима не промениха сериозно позициите си в класирането. Рапид остава на 4-ото място с 29 точки. Аустрия пък се намира на 7-ата позиция с 20 точки. Водач е РБ Залцбург с 43 точки.