Локомотив (Пд) прегази Царско село и се изравни с Левски (видео)

Локомотив (Пловдив) постигна категоричен успех с 4:0 над Царско село в мач от 22-ия кръг на efbet Лига. Със спечелените три точки пловдивчани се изравниха с Левски и вече имат актив от 45т. Румен Гьонов (36) си отбеляза автогол, който даде преднина на домакините, а Димитър Илиев (53) от дузпа покачи. Анте Аралица (55, 83) добави две попадения и оформи крайния резултат. "Смърфовете" търсеха първи домакински успех от 8 ноември м.г., когато надвиха с 2:0 Ботев (Враца).
След тази победа "черно-белите" записаха две равенства на "Лаута" - 0:0 с Арда и Левски. През есента Локо надви "царете" с 3:2 на стадион "Славия", като водеше с 3:0, но в края на мача позволи на съперника да отбележи две попадения.
Днес дебют за пловдивчани направи новото попълнение Лукас Салинас. Извън сметките на треньора Бруно Акрапович бе Момчил Цветанов, който е наказан.
Колегата му Никола Спасов нямаше проблеми със състава и не предприе големи промени спрямо стартовите 11.

В 6-ата минута Парвиз Умарбаев изведе Анте Аралица зад гърба на защитата на Царско село, но нападателят не пое топката добре, затвори ъгъла си и стреля над вратата. В 12-ата минута "смърфовете" създадоха добра атака по десния фланг, завършила с центриране на Бирсент Карагарен в наказателното поле. Там Умарбаев овладя и стреля долния десен ъгъл на вратата, но Джони Пласид спаси с плонж.

В 36-ата минута Локомотив поведе на гостите с голяма доза късмет. Центриране на Димитър Илиев в опасната зона между защитата и вратаря бе засечето от Румен Гьонов, който си отбеляза автогол. Отлична възможност за Локомотив се откри още в началото на второто полувреме. Слабо изчистване с глава на защитник в “червено” прати топката на крака на Аралица, който стреля силно, но покрай вратата. В 50-ата минута Лукас Салинас стреля от далечна дистанция, но право в ръцете на Джони Пласид.

Секунди по-късно Мартин Кавдански събори Диниш Алмейда в наказателното поле и главният съдия посочи правилно точката за изпълнение на дузпа. Зад топката застана щатният изпълнител на наказателни удари в Локомотив - Димитър Илиев, който прати стража на Царско село в обратния ъгъл и покачи на 2:0. В 55-ата минута Анте Аралица направи резултата класически, но голяма заслуга за гола има Бирсент Карагарен. Крилото получи топката от Димитър Илиев и пусна прецизен пас към втора греда, където Аралица насочи удара си във вратата от няколко метра.

В 60-ата минута Йосип Томашевич центрира топката на главата на Аралица, но хърватинът стреля неточно. Секунди по-късно Диниш Алмейда свали с глава центриране от ъглов удар. На втора греда бе Анте Аралица, който не успя насочи топката във вратата на Царско село. В 74-ата минута Локомотив бе близо и до отбелязването на четвърти гол. Димитър Илиев подаде към Аралица, нападателят с едно докосване продължи към Йосип Томашевич, а бранителят разтресе напречната греда след леко докосване на Пласид. Миг по-късно Бирсент Карагарен комбинира добре с Аралица. Хърватинът изведе крилото, а той стреля силно в долния ляв ъгъл. Стражът на Царско село обаче се отчете с добра намеса.

В 83-ата минута Анте Аралица отбеляза втория си гол в мача. Димитър Илиев подаде към влезлия от резервната скамейка Николай Николаев, а младокът видя Аралица в наказателното поле. Хърватинът с едно докосване прати топката в мрежата, като останаха съмнения за засада на нападателя.

ЛОКОМОТИВ - ЦАРСКО СЕЛО 4:0
1:0 Румен Гьонов (36 аг)
2:0 Димитър Илиев (53 д)
3:0 Анте Аралица (55)
4:0 Анте Аралица (83)

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Дейвид Малембана, Лукас Масоеро, Акинсола Акиниеми, Диниш Алмейда, Парвиз Умарбаев, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Анте Аралица

ЦАРСКО СЕЛО: Джони Пласид, Румен Гьонов, Мартин Кавдански, Реян Даскалов, Ивайло Марков, Уесли Ната, Дилан Бахамбула, Антонио Георгиев, Андерсон Кордейро, Лудсинио Маренго, Мирослав Будинов