Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Лудогорец U17 попиля Марек

Лудогорец отбеляза осем безответни гола на гостуващия Марек (Дупница) в мач от 11-ия кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Отличи се централният нападател Пламен Стоянов, който реализира хеттрик.

Момчетата на Петър Пенчев доминираха през целия мач и създадоха ситуации за поне още толкова попадения, но не успяха да ги реализират.

Развоят на събитията през първата част не предвещаваше такава развръзка. „Орлетата” откриха в 25-ата минута чрез Стоянов, след асистенция на Найденов. В 38-ата минута Бабалиев направи 2:0, а между двете попадения гостите имаха шанс да изравнят, но вратарят Диан Колев се справи добре. Този резултат остана непроменен до почивката.

През второто полувреме гостите се поизмориха, а разградчани увеличиха оборотите. След като двамата с Бабалиев пропуснаха от чисти ситуации,  Стоянов заби за 3:0 втория си гол в срещата, след хубав пас точно на Бабалиев. В 57-ата минута Кирил Янакиев вкара за 4:0. Петият гол падна в 60-ата минута, реализира го, за да оформи своя хеттрик, Пламен Стоянов. В 62-ата минута Велислав Минков бе изведен очи в очи с вратаря и с премерен удар го преодоля за 6:0. Седем минути по-късно Бабалиев даде завършващия пас за гола на Преслав Петков. В добавеното време за 8:0 своето име сред реализаторите записа и Владислав Найденов.

След изразителния успех Лудогорец е шести в класирането с 16 точки. Лидер с 28 е ЦСКА.

Съставът на Лудогорец: Диан Колев, Хасан Хасанов, Александър Ганчев, Мартин Русков, Димитър Жеков, Петър Караангелов, Велислав Минков, Кирил Янакиев, Пламен Стоянов, Владислав Найденов, Георги Бабалиев (Антониян Харалампев, Джефер Джефер, Преслав Петков, Николай Георгиев)