Лудогорец се "събуди" и стигна до впечатляващ обрат срещу Ботев Пд (видео+галерия)

Отборите на Ботев (Пловдив) и Лудогорец изиграха зрелищен мач, който бе последен от деветия кръг на Първа лига. "Канарчетата" бяха на ниво през първото полувреме и поведоха с 2:0, но през втората част българският шампион се "събуди". "Орлите" надиграха своя опонент и осъществиха пълен обрат.
Първото попадение реализира Серкан Юсеин в осмата минута, а в 14-ата Тодор Неделев удвои. В 58-ата минута Козмин Моци намали на 2:1, а в 62-ата новото попълнение Махлангу изравни. Две минути преди края на мача Марселиньо вкара за 2:3.
Силен мач изигра новото попълнение на "зелените" Махлангу. Освен с попадението полузащитникът се понрави с още няколко добри прояви.
В отбора на шампионите имаше две промени в сравнение с мача от групите на Лига Европа срещу Байер Леверкузен. От първата минута стартираха Димо Бакалов и Яцек Горалски, които замениха съответно Джоди Лукоки и Густаво Кампаняро. Николай Киров пък бе оставил на пейката двама от основните си играчи - Стивън Петков и Лъчезар Балтанов.
През първото полувреме представянето на Лудогорец и в двете фази беше катастрофално, а за капак Ренан допусна детинска грешка при втория гол. От своя страна пък Ботев игра с настроение и напълно надигра отбора на "орлите". Въпреки това Николай Киров би трябвало да има доста поводи за размисъл, тъй като през втората част неговият отбор напълно отстъпи инициативата и бе надигран по всички параграфи. Включително и физически, независимо че Лудогорец преди два дни имаше изключително тежък мач срещу Байер Леверкузен.

Гостите отговориха чрез Махлангу, който отправи мощен удар. За късмет на Кайзер топката профуча на сантиметри над напречната греда.
Шест минути преди края на двубоя Лудогорец имаше възможност да осъществи обрат. Марселиньо стреля от добра позиция, но кълбото попадна право в обсега на стража на домакините.
В 88-ата минута българският шампион осъществи пълен обрат. В герой за разградчани се превърна Марселиньо, който отбеляза триково с пета, след асистенция на Махлангу.

БОТЕВ ПД - ЛУДОГОРЕЦ 2:3