Лудогорец U17 отбеляза 4 гола на Славия

Лудогорец U17 отбеляза 4 гола на Славия в София, също като формацията на клуба U15, но допусна домакините да запишат почетно попадение. Момчетата на Юри Васев изиграха на високо ниво мача си от XII кръг в първенството на Елитната юношеска група до 17 години и не оставиха шансове на коравия си съперник, съобщава сайтът на "орлите".

"Орлите" откриха още в 11-ата минута. Автор на гола, след хубав индивидуален рейд, стана Петър Георгиев. Отново той покачи на 2:0 в 31-ата минута, след асистенция на Хидает Хюсеин. Три минути по-късно "белите" намалиха, като при попадението останаха известни съмнения за засада. Минута преди да изтече редовното време на първата част, Даниел Виктор Кънчев изпълни ефектно пряк свободен удар, топката срещна гредата и влетя в мрежата за 3:1.

През втората част темпото бе по-спокойно и се стигна само да един гол. Вкара го Стефан Статев в 63-ата минута.

Срещу Славия (София) Лудогорец U17 игра в състав: Дамян Христов, Георги Владимиров, Алекс Луканов, Анастас Пемперски, Валентин Цветанов, Димитър Василев, Даниел Виктор Кънчев, Хидает Хюсеин, Георги Николов, Петър Георгиев, Стефан Статев (Алекс Маринов, Ивелин Ангелов, Илиян Спасов, Георги Владимиров).