Марибор показа, че не е немощен в атака преди реванша с Лудогорец

Марибор записа едва втората си победа от началото на сезона в Словения. Съперникът на Лудогорец в плейофите за Лига Европа обаче беше повече от убедителен срещу новака НК Браво - 4:0.

Отборът на Дарко Миланич допусна доста издънки в предишните си мачове, но снощи беше решил да зарадва феновете на "Людски врът". Двубоят ще се запомни най-вече с гола на ветерана Тавареш. 35-годишният бразилец влезе като резерва и отбеляза своето попадение номер 200 с екипа на Марибор.

Резултата в полза на домакините откри Лука Захович в 40-ата минута, а 50-ата се разписа Руди Ванцаш. Малко след това пък Дарко Зец от НК Браво си заби автогол. Четвърт час преди края Захович отстъпи мястото си на Тавареш, който реализира юбилейния си гол.

С успеха Марибор събра 9 точки и заема 5-о място в класирането. Водач е Олимпия (Любляна) с 14 точки.