Познат съдия свири Лудогорец - Ференцварош

Познат словенски съдия ще ръководи съдбоносния за Лудогорец мач с Ференцварош в четвъртък в Разград. От изхода на двубоя зависи дали българският шампион ще продължи в 1/16-финалите на турнира Лига Европа напролет.

Срещата е поверена на словенеца Матей Юг, който вече е свирил на Лудогорец, но срещу Ливърпул на “Анфийлд” през есента на 2014 година. Тогава българския клуб загуби с 1:2, като словенецът даде дузпа за Ливърпул при 1:1 в 93-ата минута за нарушение на вратаря Милан Борян срещу Хави Манкийо. От бялата точка тогава реализира Стивън Джерард.

Матей Юг е свирил и световната квалификация между България и Беларус през 2017 година, която националите губят с 1:2 в Борисов.

Помощници на Юг в Разград ще бъдат сънародниците му Матей Жунич и Грега Кордеж. Четвърти арбитър ще е Нейч Кайтазович.