Феноменален Мартен Фуркад спечели преследването в Руполдинг и записа 81-а победа за Световната купа

Лидерът в генералното класиране за сезона Мартен Фуркад (Франция) триумфира в преследването на 12.5 километра от Световната купа по биатлон в Руполдинг (Германия).

31-годишният Фуркад стартира пръв като победител в спринта от петък и запази лидерската си позиция, след като свали всичките 20 мишени при четирите стрелби.

Двукратният олимпийски и четирикратен световен шампион в дисциплината финишира за 31:26.8 минути и записа пета победа за сезона и общо 81-а победа в кариерата си.

Втори на 17.6 секунди завърши Кентен Фийон-Мейе също от Франция.

Фийон-Мейе стартира с пасив от 3.1 секунди зад Фуркад от спринта, но допусна една грешка в третата си стрелба и това се оказа решаващо и той отново остана втори.

View this post on Instagram

5 этап Кубка мира. Рупольдинг (Германия). Гонка преследования. Мужчины. 1. Мартен Фуркад (Франция) – 31:26.8 (0) 2. Квентин Фийон Майе (Франция) +17.6 (1) 3. Ветле Кристиансен (Норвегия) +46.0 (1) 10. Александр Логинов (Россия) +1:08.7 (2) 22. Евгений Гараничев (Россия) +2:30.8 (0) 23. Матвей Елисеев (Россия) +2:33.5 (4) 38. Эдуард Латыпов (Россия) +3:16.6 (4) #biathlon #instagram #livebiathlon #live #биатлон #сборнаяроссии #новости #rus #олимпиада #чемпионатмира

A post shared by BIATHLON/БИАТЛОН (@live_biathlon) on Jan 19, 2020 at 6:25am PST

Ветле Кристиансен (Норвегия) предотврати изцяло френски подиум, след като изпревари във финалния спринт Симон Дестьо.

Кристиансен завърши трети на 46.0 секунди, а Дестрьо остана четвърти на 46.1 секунди. Двамата също свалиха 19 от 20 мишени.

Представителят на домакините Бенедикт Дол, трети от спринта в петък, днес завърши пети на 52.2 секунди с една грешка при стрелбата.

Единственият български представител Димитър Герджиков се класира на 53-а позиция с изоставане от 5.26.7 минути с 4 пропуска, като прогресира с едно място в сравнение със спринта.

Седемкратният носител на Световната купа Фуркад остана начело в генералното класиране след 11 от 24 състезания с 507 точки, следван от сънародниците си Фийон-Мейе с 436 точки и Дестьо с 435 точки.

Носителят на големия Кристален глобус за миналия сезон Йоханес Тингес Бьо (Норвегия) падна на седмото място с 374 точки. Той не участва в стартовете в Оберхоф през миналата седмица и в Руполдинг заради раждането на първото си дете.

От българите Владимир Илиев е 26-и със 126 точки, а Красимир Анев е 52-и с 34 точки.