Борнемут прати Стоук в опасната зона (видео)

Борнемут стигна до ценен успех с 2:1 при гостуването си на Стоук и изпрати тима на Марк Хюз в зоната на изпадащите. “Черешките” бяха вкарали четири гола във Висшата лига от началото на сезона, но се разписаха при първите си две атаки днес и водеха с 2:0 в 18-ата минута. Андрю Сърман откри резултата с нисък удар след подаване на Станислас, който пък отбеляза втория гол от дузпа, отсъена за нарушение на Шоукрос срещу Афобе.

Стоук доминираше през второто полувреме и намали след попадение на Диуф, който получи топката от Чупо-Мотинг. Голът падна в 63-ата минута, но до края домакините не успяха отново да пробият защитата на гостите.

Победата е първа за Борнемут като гост за този сезон и не ги извади от зоната на изпадащите, но ги доближи до отборите пред тях.