Евертън започна подготовката с... 22:0 (видео)

Марко Силва започна с гръм и трясък кариерата си в Евертън, след като в първия си мач под негово ръководство "карамелите" победиха с 22:0. Контролата, която се в игра в Австрия, сложи началото на предсезонната подготовка на отбора, а "боксовата круша" бе АТВ Ирднинг.

Кевин Миралас реализира цели пет попадения, с по четири гола се отличиха Дженк Тосун и Умар Ниасе, а Адемола Луукман добави хеттрик. Никола Влашич (2), Лейтън Бейнс, Мейсън Холгейт и Майкъл Кийн също опънаха мрежата на скромния австрийски тим.

Силва заложи на два различни състава през двете полувремена, а резултатът на почивката бе само 10:0.

За Евертън предстоят доста по-сериозни проверки срещу отбори като Лил, Порто и Валенсия. В първия мач от новия сезон в Премиър лийг "карамелите" срещат новака Уулвърхамптън.