Голово шоу в сблъсък на новаци (видео)

Кардиф победи Фулъм с 4:2 в двубоя на два от новаците във Висшата лига. Тимът от Уелс записа първа победа от началото на сезона и напусна дъното на класирането.

Лондончани поведоха рано след страхотен удар от далечна дистанция на Андре Шюрле, въпреки че съперникът им имаше инициативата. Кардиф обърна след попадения на Джош Мърфи и Боби Рийд до 20-ата минута. Райън Сесеньон успя да изравни преди почивката, но домакините отговориха през второто полувреме.

Калъм Патерсън изведе Кардиф напред в резултата. Гостите търсеха изравняването и оставиха пространства, от коите съперникът им се възползва и три минути преди края Кадим Харис успокои домакинските фенове с четвърти гол във вратата на Фулъм.

Така след мащабната селекция и големите амбиции, лондончани се озоваха в зоната на изпадащите след деветия кръг.

КАРДИФ - ФУЛЪМ 4:2
0:1 - Шюрле (11)
1:1 - Мърфи (15)
2:1 - Рийд (20)
2:2 - Сесеньон (34)
3:2 - Патерсън (65)
4:2 - Харис (87)