Манчестър Юнайтед си тръгна от Белгия с добър резултат (видео)

Брюж и Манчестър Юнайтед изиграха доста равностоен първи 1/16-финален сблъсък от елиминационната фаза на Лига Европа и логично завършиха 1:1 на "Ян Брейдел". Двата отбора си размениха по един гол през първата част, като и двете попадения паднаха след груби грешки на съперника. Денис Бонавентуре откри след 1/4 час игра, а Антони Марсиал изравни в 36-ата минута. Така Брюж и Манчестър Юнайтед ще определят кой ще продължи напред в реванша на "Олд Траофрд", който е след седмица. За "червените дяволи" това беше пети пореден мач без загуба.

На вратата на Брюж стартира бившият играч на Ливърпул Симон Миньоле. Еманюел Денис Бонавентуре водеше атаката на домакините.

Оле Гунар Солскяер направи шест промени в сравнение с дербито с Челси в понеделник. Серхио Ромеро започна на вратата, Виктор Линдельоф се завърна в центъра на отбраната, а Диого Далот, Андреас Перейра, Хуан Мата и Джеси Лингард също бяха част от титулярния състав на "червените дяволи". Гостите излязоха във формация с трима централни бранители в лицето на Шоу, Магуйаър и Линдельоф. Новите попълнения Бруно Фернандеш и Одион Игало останаха на пейката за началото и се появиха през втората част.

Още в третата минута домакините имаха чудесен шанс, но Линдельоф се намеси решаващо и блокира изстрел на Денис Бонавентуре, а след това Матич попречи на Ванекен да направи добавка.
Десетина минути след това Миньоле изби много хубав изстрел на Андреас Перейра. От последвалия корнер не произлезе нищо. Матич претендираше, че трябва да има нов ъглов удар, но бе отсъден аут. Симон Миньоле бързо поднови играта с дълго подаване напред. Ромеро излезе неразчетено извън наказателното си поле, а Денис Бонавентуре го прехвърли технично за 1:0.
Голът смути доста гостите, но в 36-ата минута Юнайтед изравни буквално от нищото. Максим Де Кюпер изпълни тъч, след което топката се озова в Марсиал. Първото докосване на французина бе страхотно, след което той се откъсна напред и завърши хладнокръвно покрай Миньоле. Две минути преди почивката Марсиал можеше дори да направи пълен обрат, но негов изстрел от границата на наказателното поле, срещна лявата греда, след като преди това и Миньоле се намеси добре и докосна топката.
В началото на втората част  Клинтън Мата за малко не си отбеляза автогол след центриране на Марсиал. Бонавентуре пък преодоля Шоу и стреля от малък ъгъл пред отсрещната врата, но Ромеро спаси.
В 67-ата минута Игало замени Марсиал, а по-късно в игра се появи и Фред.
11 минути преди края домакините пропиляха чудесна възможност. Денис центрира добре отдясно, а Косуну засече около точката за изпълнение на дузпа, но ударът му премина встрани от вратата.
В 81-вата минута и Бруно Фернандеш влезе за "червените дяволи".
Появата на португалеца освежи играта на гостите, които в последните минути заиграха по-добре от своя съперник, но не успяха да стигнат до чисти положения. В добавеното време Арне засече с глава центриране от корнер, но ударът му премина встрани от вратата на Ромеро.