Ейре се разправи с Уругвай в контрола (видео)

Националният отбор по футбол на Ейре победи с категоричното 3:1 Уругвай в контролна среща между двата тима, играна на “Авива Стейдиъм” в Дъблин. Двата тима направиха интересен мач, но домакините измъкнаха победата през второто полувреме.

Ейре откри резултата в 27-ата минута след точен изстрел на Джонатан Уолтърс. Хосе Хименес обаче възстанови равенството в 38-ата минута и двата тима се разделиха при равен резултат на полувремето.

През втората част обаче ирландците наложиха своята воля и първо Сайръс Кристи изведе тима си напред в 51-ата минута, а в 77-ата Джеймс Маклийн реши всичко за крайното 3:1.

Така след 3 поредни мача без успех, Ейре се върна на победния път, като чака в приповдигнато настроение предстоящата световна квалификация срещу Австрия на 11 юни. Уругвай пък продължи черната си серия и вече е с 5 поредни загуби, включвайки и мачовете от световните квалификации в зона Южна Америка. След три дни за тима предстои нова контрола с Италия в Ница.

Ейре - Уругвай 3:1
1:0 Уолтърс (27)
1:1 Хименес (38)
2:1 Кристи (51)
3:1 Маклийн (77)

ЕЙРЕ: Рандолф (Уестууд 46), Кристи, Дъфи (Пиърс 61), Лонг, Уорд, Артър, Уилън (Хулахан 46), Брейди, Хендрик (Маклийн 74), Хейс (Макгийди 60), Уолтърс (Мърфи 61)

УРУГВАЙ: Конде, Касерес, Коатес, Хименес, Лаксалт (Силва 46), Аревало (Гонзалес 46), Весино, Перейра (Рика 62), Уретавиская, Санчес (Нандес 46), Кавани (Стуани 13)