Холандия се развихри и вкара пет на Кот д’Ивоар (видео)

Съперникът на България в група “А” на световните квалификации - Холандия, записа впечатляваща победа над Кот д’Ивоар в контролна среща, играна на стадион “Фейенорд” в Ротердам. “Лалетата” бяха безпощадни и се наложиха с 5:0 над своя съперник. Това бе втори пореден успех за тима в летните контроли, след като само преди дни “оранжевите” се наложиха с 2:1 над Мароко. За пръв път пък на резервната скамейка седна новият селекционер Дик Адвокаат.

Головата фиеста този път стартира Жоел Велтман в 13-ата минута, а Ариен Робен удвои от дузпа в 32-ата минута. Класическото 3:0 пък бе оформено отново от Велтман в 36-ата минута.
През втората част домакините вкараха още две попадения чрез Дейви Клаасен в 69-ата и Винсент Янсен в 45-ата минута.

Това бе последна проверка за “лалетата” преди подновяването на световните квалификации. Следващият двубоя за тима е на 9 юни срещу Люксембург.

Холандия - Кот д’Ивоар 5:0
1:0 Велтман (13)
2:0 Робен (32) д.
3:0 Велтман (36)
4:0 Клаасен (69)
5:0 Янсен (75)

ХОЛАНДИЯ: Силесен, Тете, Блинд, Мартинс Инди, Велтман, Строотман Рамзелаар 84), Прьопер (Вайналдум 64), Клаасен (Снайдер 70), Робен (Промес 78), Депай (Берхуйс 77), Янсен (Дост 77)

КОТ Д’ИВОАР: Сангаре, Траоре (Байи 46), Орие, Канон (Я Конан 71), Дели, Сери, Гбамин, Кесие (Диоманде 62), Сио (Сириак 46), Корне, Пепе (Жервиньо 66)