Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Полша загря за Световното с разгром над Литва, Горалски титуляр

Отборът на Полша постигна убедителна победа с 4:0 като домакин на Литва в последната си контрола преди да замине за Мондиала в Русия.

Звездата и голмайстор на отбора Роберт Левандовски вкара първите две попадения в мача в 19-ата и 33-ата минута, преди да бъде заменен на почивката. Третият гол беше дело на Давид Ковнацки в 71-ата минута, а в 82-ата Якуб Блашчиковски оформи крайния резултат от дузпа. Футболистът на Лудогорец Яцек Горалски изигра цял мач, като се отчете с жълт картон.

Първият двубой на “Дружина Полска” на Световното първенство е на 19-и юни срещу Сенегал.