Обамеянг показа на Милан кой е човекът, Борусия се наложи над "росонерите"

Отборът на Милан претърпя поражение с 1:3 от Борусия (Дортмунд) в контролна среща, играна в Пекин. Наставникът на “росонерите” Винченцо Монтела не можеше да разчита на няколко футболисти от звездната си селекция, сред които Леонардо Бонучи, Лукас Билия и Андре Силва. Петер Бос заложи на голяма част от титулярните си играчи, сред които Пиер-Емерик Обамеянг, Усман Дембеле и възстановеният Марио Гьотце. Нури Шахин (15) и Обамеянг (20-дузпа и 62) подпечатаха успеха на дортмунци. Точен за миланския гранд беше Карлос Бака (23).

Срещата на стадион “Тианхе” започна с три гола в първата част на полувремето. В 15-ата минута Кристиан Пулишич овладя в наказателното поле и върна към дъгата за Нури Шахин, който шутира моментално към десния долен ъгъл на вратаря и порази мрежата. Три минути по-късно Габриел Палета извърши нарушение в наказателното поле, след което Обамеянг удвои от 11-те метра.

Борусия (Дортмунд) надви Милан Италианците се върнаха в играта с нов бърз гол. В 23-ата минута Карлос Бака се устреми напред, успя да излъже двама бранители и стреля от 23 метра към далечния долен ъгъл, изненадвайки вратаря на “жълто-черните” - 2:1 за Борусия. Германският тим играеше с много движение в нападение и по-често застрашваше вратата на съперника.

След почивката головете секнаха. Бяха извършени множество смени и в игра се появиха още нови попълнения като Хакан Чалханоолу и Матео Мусакио. Възстановеният след дълго лечение на болест Марио Гьотце също стъпи на терена и игра около половин час. В 61-ата вестфалци изградиха вихрена контра, възползвайки се от огромната дупка в средата на терена. След корнер вратарят хвърли топката с ръце към Гонсало Кастро, той измина няколко десетки метра с топка в краката преди да подаде наляво към Пулишич, а той моментално да центрира успоредно на голлинията, където Обамеянг отбеляза с приплъзване - 3:1 за дортмундци.

Борусия (Дортмунд) надви Милан В края на двубоя и двата отбора показаха желание за игра и топката бързо се придвижваше от едното към другото наказателно поле. В 83-ата Лука Антонели беше изведен на добра позиция в наказателното поле, ала стреля в краката на вратаря. В 90-ата Марко Борини изскочи почти фронтално срещу вратаря, но вратарят се справи с удара, а при добавката останаха съмнения за дузпа. В 93-ата Сторари изби страховит удар.

МИЛАН - БОРУСИЯ 1:3
0:1 Шахин (15)
0:2 Обамеянг (20 - дузпа)