Подвигът на сезона е на хоризонта: Кьолн вижда спасителния бряг

Бавно, но уверено отборът на Кьолн се подготвя за напускане на дъното на Бундеслигата, с което е напът да поднесе изненадата на сезона. Тимът, който до последния есенен кръг нямаше победа, вече е само 4 точки от 16-ото място, което дава шанс за оцеляване. Тази вечер “козлите” сразиха прекия си конкурент Хамбургер ШФ с 2:0 като гости. Така разликата между двата отбора вече е само 3 точки, след като преди месец беше 12.

Кьолн направи силен мач и стигна до триумфа след две попадения на Зимон Тероде, който донесе и успеха над Борусия (Мьонхенгладбах) в миналия кръг с гол в добавеното време. Днес той беше точен в 27-ата и 67-ата минути.

“Козлите” имаха и други възможности, но пък и трябва да са благодарни на вратаря си Тимо Хорн, който през първото полувреме направи три важни спасявания.

От Първа Бундеслиха директно изпадат последните два състава, а 16-ият отива на бараж.