Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Волфсбург подпечата оставането си в Първа Бундеслига

Отборът на Волфсбург запази мястото си в първа Бундеслига, след като спечели и втория мач от баражите за оставане/влизане в елита на Германия.

"Вълците" сразиха третия от редовния сезон във втора Бундеслига Холщайн Кил с 1:0 като гост в реванша и с общ резултат 4:1 спечелиха баража. Волфсбург се превръща в специалист в оцеляването, след като за втора поредна година успява да се спаси от изпадане именно в баражите.

Тимът на Волфсбург успя да неутрализира домакините и удържа двете нули на таблото до 75-ата минута, когато нанесе своя фатален удар за 1:0, като автор на попадението стана защитникът Робин Кнохе. Гол на Жошуа Гивалоги през първото полувреме пък беше отменен поради засада след консултация на рефера Даниел Зийберт със системата VAR.