Волфсбург затвърди добрите впечатления (видео)

Една от приятните изненади в Бундеслигата този сезон - Волфсбург, постигна десетия си успех и продължава да бъде в зона “Европа”. Тимът на Бруно Лабадия изнесе много силен мач срещу Майнц 05 и го надви с 3:0 на “Фолксваген Арена”.

Още в 4-ата минута Максимилиан Арнолд заби красиво попадение с далечен изстрел, който хвана неподготвен Флориан Мюлер.

“Вълците” държаха нещата в свои ръце, но си гарантираха трите точки чак към края. В 69-ата минута Ваут Вегхорст удвои от дузпа. По този начин новият нападател е участвал вече в 13 от попаденията на отбора, като е реализирал 9 от тях, а за другите е асистирал.

В 76-ата минута централният защитник Робин Кнохе се включи в атака и покачи на 3:0.

За Майнц 05 това е трето поредно поражение, като отборът заема 11-о място в таблицата.