Драма в края и втора загуба за България в Пуерто Рико

Женският национален отбор по волейбол на България регистрира втора загуба на турнира от сериите Гран При второ ниво в Пуерто Рико. След като на старта бяха разгромени с 0:3 на Полша, тази нощ българките играха значително по-добре срещу Канада и дори можеха да изтръгнат победата, но в крайна сметка отстъпиха с 2:3 (25:18, 14:25, 14:25, 25:20, 13:15).

Ева Янева беше големият лидер на иначе младия ни състав, воден от Атанас Лазаров. Капитанката беше с основна заслуга за спечелването на първия гейм, но в следващите две части канадките доминираха изцяло и не оставиха никакви шансове на българските момичета. В четвъртия гейм нашите заиграха с по-малко грешки и успяха да се наложат с 25:20, но загубиха тайбрека с 13:15, а с това и мача.

Ева Янева завърши с 22 точки, а най-резултатна за победителките беше Табита Лав с 24 точки.