България отнесе Хърватия във Вараждин

Волейболистките от националния отбор на България записаха категорична 4-а победа във втора дивизия на Световното Гран При. Воденият от селекционера Иван Сеферинов тим отнесе домакините от Хърватия с 3:0 (25:18, 25:17, 25:17) във втория си мач от турнира в Група I2, игран тази вечер пред малко повече от 500 зрители във Варажин.

Така българските "лъвици" се върнаха на 5-о място във временното общо класиране на дивизията с 4 победи, 4 загуби и 14 точки. Хърватия пък е на последното 12-о място с едва една победи, 7 загуби и 2 точки. Утре (23 юли) в последния ден на турнира България излиза срещу Аржентина в 17,00 часа българско време, а хърватките ще играят срещу Пуерто Рико от 20,00 часа. Срещата между България и Аржентина ще бъде давана пряко по Mtel Sport 1.

Българските момичета доминираха през по-голямата част от срещата, като единствено в началото на втория гейм позволиха на Хърватия да поведе за кратко. Опити за връщане в играта от страна на домакините не липсваха и след това, но България поддържа темпото на игра и спечели без проблеми с 3:0.

Най-полезна за българския тим бе капитанката за турнира Добриана Рабаджиева с 20 точки (1 блок, 2 аса и 59% ефективност в атака), а Гергана Димитрова заби още 18 точки (1 блок, 1 ас, 55% ефективност в атака и 18% позитивно посрещане) за победата. За Хърватия Саманта Фабрис завърши с едва 10 точки.

ХЪРВАТИЯ - БЪЛГАРИЯ 0:3 (18:25, 17:25, 17:25)
ХЪРВАТИЯ: Божана Бутиган 5, Ема Щруняк 7, Катарина Павичич 3, Саманта Фабрис 10, Матеа Чурак 1, Катарина Лукетич 9 - Рене Сайн-либеро (Лара Щимач 3)
Старши-треньор: Мирослав Аксентийевич
БЪЛГАРИЯ: Петя Баракова 2, Веселина Григорова 3, Добриана Рабаджиева 20, Гергана Димитрова 18, Нася Димитрова 13, Мария Данчева 3 - Русена Сланчева-либеро (Мирослава Паскова, Кристина Гунчева 2)
Старши-треньор: Иван Сеферинов.