Гинган все още няма точка

Отборът на Бордо победи с 3:1 Гинган в мач от шестия кръг на Лига 1. Попаденията паднаха през втората част, като първо Франсоа Камано откри резултата за гостите. В 70-ата минута Марюс Тюрам изравни от дузпа, но в последните десет минути жирондинците стигнаха до две нови попадение, а с което и до успеха. Ян Карамо в 80-ата и Никола де Превил в самия край оформиха крайния резултат.

В класирането Бордо излезе от опасната зона и вече е на 13-о място с актив от седем точки. Положението на Гинган пък става все по-тежко, като тимът записа шеста загуба и все още е без актив на последното място.