Монпелие зарадва феновете си с обрат срещу Ница

Отборът на Монпелие постигна домакинска победа с 2:1, дошла след обрат срещу Ница в мач от 5-ия кръг на Лига 1.

Гостите поведоха в 34-ата минута след топовен удар на Адриен Тамезе от дъгата на наказателното поле. Едва три минути по-късно след центриране на корнер Даниел Конгре с глава нацели напречната греда, но Анди Делор с добавка възстанови равенството. Пълният обрат в полза на домакините стана факт в 56-ата минута, когато Флоран Моле прати топката в мрежата на противника с удар по земя в долния далечен ъгъл. Така победата отиде при Монпелие, който вече е 10-и в класирането със 7 точки, докато Ница е 4-и с 9 пункта.

В друг мач от кръга Брест стигна само до нулево реми при домакинството си на Рен, което отрежда на тима 13-ата позиция с 6 точки. Гостите пък са втори с актив от 10 пункта.