Марсилия и Монпелие не се победиха в мач с три червени картона

Изпълнен с напрежение се оказа двубоят от шестия кръг на френската Лига 1 между Марсилия и Монпелие. Двубоят на "Велодром" завърши 1:1, а в него бяха показани общо 3 червени картона.
Иначе автор на първото попадение стана защитникът на домакините Сар, който си отбеляза автогол в 17-ата минута. Той вкара в собствената си врата след неуспешен опит да изчисти центриране на Арно Суке в малкото си наказателно поле.
Домакините обаче не се предадоха и четвърт час преди края Валер Жермен възстанови равенството, но най-интересно предстоеше в добавеното време.
За сбиване на терена бяха изгонени Бубакара Камара от Марсилия и Фери от Монпелие в добавеното време. За обидна реплика терена напусна и Димитри Пайе. Така Марсилия събра 11 точки и върви втори във временното класиране, докато Монпелие с 10 е осми.