Лил и Рен с равенство в подножието на върха

Отборите на Рен и Лил продължават с доброто си представяне от началото на сезона в Лига 1, след като завършиха наравно 1:1 в мач от шестия кръг. Двата тима, които заемат трето и пето място съответно в класирането, влязоха в сериозно тактическо надлъгване, а резултатите от него се видяха през втората част.

Лил поведе в 47-мата минуга, когато Жонатан Иконе се разписа от близка дистанция след чудесна ация по лявото крило на Виктор Осимен. Радостта на Лил от гола обаче бе сравнително кратка, тъй като в 67-мата минута Адриен Юну изравни с глава след центриране от десния фланг. До края на срещата нямаше много възможности за гол и логично равенството 1:1 остана непроменено.