Хаджи поведе Рейнджърс към велик обрат на "Айброкс" (видео)

Глазгоу Рейнджърс постигна знаменит обрат и победа с 3:2 над Брага на "Айброкс" в магически първи 1/16-финален сблъсък в Лига Европа. Шотландският тим изоставаше с 0:2 до средата на второто полувреме, но въпреки това успя да се добере до победата. В основата на този обрат бе новото попълнения Янис Хаджи, който отбеляза два гола пред погледа на бащата си - легендата Георге Хаджи, който изгледа двубоя от трибуните. Джо Арибо също добави едно попадение за тима на Стивън Джерард.

Франсерджио откри резултата след чудесен изстрел от 25 метра в 11-ата минута. Абел Руис удвои в 59-ата, след като премина покрай двама бранители и хвана Макрегър в крачка, пращайки топката в далечния ъгъл.

В 67-ата минута Янис Хаджи намали, след като получи на границата на наказателното поле, справи се със Силва и стреля до близката греда. Осем минути по-късно домакините стигнаха до изравнително попадение, дошло след солова акция на Джо Арибо. В 82-рата Хаджи донесе победата на Рейджърс с втория си гол в мача, след като изпълни пряк свободен удар, топката рикошира в Паулиньо и стана недостижима за Матеус.

Единствената лоша новина за тима на Стивън Джерард е, че Алфредо Морелос пропуска реванша в Брага заради наказание.