Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Лион се върна към победите (видео)

Лион се върна на победния път в Лига 1. След като бяха в серия от 4 поредни мача без успех, днес “Хлапетата” се наложиха с 2:0 като гост на Метц и прибавиха важни три точки в актва си. Любопитното е, че и двата гола паднаха в добавеното време на двете полувремена.

Първото попадение на гостите всъщност бе доста куроизно. В 45-ата минута при центриране от корнер играч на Метц докосна топката с ръка. С помощта на ВАР съдията отсъди дузпа. Максуел Корне обаче пропусна от бялата точка, като ударът му бе спасен от вратаря. Реферът обаче видя нещо нередно и нареди дузпата да се пребие. Лион пък смени изпълнителя и зад топката застана Муса Дембле, който не сгреши за 0:1.

В 82-ата минута домакините останаха в намален състав, след като Хабиб Диало изблъска съперников футболист при спряла игра и съдията му показа директен червен картон.

Въпреки това Метц опита финален щурм, като в 3-ата минута на добавеното време и вратарят Александре Оукиджа се включи в предни позиции при един корнер. Това обаче му изигра лоша шега, тъй като топката се озова в Усем Ауор, който напредна необезпокояван и вкара в опразнената врата за крайното 0:2.

Така Лион събра актив от 37 точки и временно излезе на 6-ото място в класирането. Метц пък остава на 15-ата позиция с 28 точки.