Манчестър Сити съкруши Реал Мадрид с късен обрат (видео+галерия)

Отборът на Манчестър Сити постигна обрат и спечели гостуването си на "Сантиаго Бернабеу" с 2:1 срещу Реал Мадрид в мач от 1/8-финалите на Шампионската лига. Домакините поведоха чрез гол на Иско (60'), но Габриел Жезус (78') и Кевин Де Бройне (83' - дузпа) донесоха победата на английския първенец. В 87-ата минута пък капитанът на мадридчани Серхио Рамос получи директен червен картон и ще пропусне реванша на "Етихад", където Реал ще трябва да триумфира с два гола разлика или да запише минимален успех в мач с поне пет попадения, ако иска да остане в надпреварата за трофея в турнира.

Зинедин Зидан бе направил три промени в стартовия си състав след загубата с 0:1 от Леванте в Ла Лига. Първата бе продиктувана от контузията на звездата Еден Азар, който бе заменен от Винисиус Жуниор. Междувременно, на левия бек бе предпочетен Ферлан Менди пред Марсело, а в средата на терена Федерико Валверде замести Тони Кроос.

Разликите в състава на Джосеп Гуардиола след успеха с 1:0 над Лестър във Висшата лига пък бяха само две. Никлас Отаменди стартира от първата минута за сметка на Фернандиньо, а на върха на атаката Серхио Агуеро отстъпи мястото си на Габриел Жезус.

Още в 1-ата минута Бернардо Силва пробва шут, който обаче беше блокиран от Даниел Карвахал. След предпазливи първи 15 минути в 16-ата Рафаел Варан опита удар от разстояние, който се оказа прекалено неточен. В 21-ата капитанът Кевин Де Бройне изведе Жезус на чудесна позиция, но бразилецът стреля в обсега на Тибо Куртоа и така стражът изби топката. В 28-ата Де Бройне не нацели добре топката в наказателното поле и тя излетя високо над вратата.
В 30-ата Ферлан Менди центрира, а Карим Бензема стреля с глава. Едерсон съумя да отрази удара, а стоящият наблизо Винисиус се подхлъзна и пропусна възможността да нанесе ключова добавка. В 33-ата Фернандиньо се наложи да замени контузилия се Аймерик Лапорт. В 37-ата Бернардо Силва прати топката в ръцете на Куртоа. В добавеното време на частта при изпълнение на корнер Жезус отправи изстрел, топката рикошира в Серхио Рамос, но Валверде я изби от голлинията.
В 50-ата минута "гражданите" организираха добра контраатака, която завърши с техничен шут на Риад Марез в аут. В 55-ата Винисиус падна в противниковото наказателно поле, но съдията не посочи бялата точка. В 56-ата Марез стреля след няколко свои финта, но Куртоа спря топката. Секунди по-късно стражът с чудесна намеса спаси пореден удар на алжиреца.
В 60-ата Винисиус увлече няколко играчи на Сити и подаде топката на непокрития около точката за дузпа Иско, която я прати в противниковата мрежа за 1:0. Това е първи гол за Иско в турнира от септември 2018 г. След попадението домакините заиграха малко по-смело, като в 71-ата шут на Рамос беше блокиран от съперников футболист. В 76-ата влезлият на терена секунди преди това Гарет Бейл пробва изстрел, но топката рикошира в Отаменди и стана лесна за хващане от Едерсон.
Две минути по-късно Де Бройне центрира към Жезус, който надскочи Рамос и изравни резултата чрез удар с глава. Останаха съмнения дали нападателят е извършил фаул спрямо противниковия капитан, но Даниеле Орсато категорично посочи центъра на терена. В 83-ата "небесносините" получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Карвахал срещу резервата Рахийм Стърлинг, като Де Бройне я превърна в гол за пълния обрат в мача. В 87-ата Жезус се отскубна сам срещу вратаря, но Рамос го застигна и го фаулира точно преди наказателното поле. Заради това свое провинение бранителят беше изгонен с директен червен картон. Последният пропуск в двубоя беше в добавеното му време и бе дело на Ферлан Менди.
Така Манчестър Сити показа, че наложеното от УЕФА наказание не е повлияло негативно на отбора, докато Реал Мадрид остана без победа в последните си три мача преди неделното "Ел Класико", което отново ще се проведе на "Бернабеу", както беше и тази вечер.