Монтана с чиста победа над ЦСКА в София (галерия + статистика)

Волейболистите на Монтана успяха да постигнат 3-а победа в Суперлигата на България за мъже. Воденият от Даниел Пеев тим записа чиста победа като гост на ЦСКА с 3:0 (25:22, 25:21, 25:23) в среща от 6-ия кръг на шампионата, играна тази вечер в зала "Васил Симов" в София.

26 ЦСКА - Монтана

По този начин монтанчани са на 5-о място във временното класиране с 3 победи, 3 загуби и 10 точки, но преди изиграването и на последните мачове от кръга. ЦСКА пък е 9-и с 2 победи, 4 загуби и 6 точки. В следващия 7-и кръг Монтана е домакин на силния тим на Добруджа 07 (Добрич), докато "червените" ще играят със Славия. Двубоите са следващия петък (22 ноември)

В първия гейм играта бе равностойна като Монтана взе превес в края и поведе след 25:22. Във втората част "червените" взеха аванс от 8:1, но допуснаха да бъдат застигнати, а в края отново Монтана бе по-стабилният отбор и удвои аванса си след 25:21. В третия гейм гостите от Монтана направиха голяма разлика в началото. ЦСКА се доближи на точка при 23:24, но все пак Монтана записа победа след 25:23 и 3:0.

Най-полезни за Монтана станаха капитанът Тодор Вълчев (1 блок, 4 аса, 45% ефективност в атака и 25% позитивно посрещане) и Радослав Попов (

6 аса!

, 1 блок, 47% ефективност в атака и 48% позитивно посрещане) с по 14 точки за победата.

За армейците опитният ветеран Христо Цветанов (4 блока и 62% ефективност в атака) и Димитър Димитров (3 блока, 1 ас и 30% ефективност в атака) реализираха 12 и 10 точки.

ЦСКА - МОНТАНА 0:3 (22:25, 21:25, 23:25)