Нефтохимик даде гейм на Марек, но остава непобеден в Суперлигата (статистика)

Волейболният шампион Нефтохимик 2010 (Бургас) продължава да е непобеден през този сезон в Суперлигата на България за мъже, след като записа 6-и пореден успех. Играчите на треньора Николай Желязков дадоха гейм на гостуващия Марек Юнион Ивкони (Дупница), но все пак се наложиха с 3:1 (22:25, 25:22, 25:17, 25:22) в мач от 6-ия кръг, игран тази вечер пред близо 300 зрители в зала "Младост" в Бургас.

Така шампионите продължават да са еднолично начело във временното класиране с 6 победи от 6 мача и 18 точки. Марек пък е 6-и с 3 победи, 3 загуби и 9 точки. В 7-ия кръг Нефтохимик ще гостува на Левски, докато дупничани са домакини на приятната изненада до момента Дунав (Русе). Срещите са в петък (22 ноември).

Нефтохимик стартира силно в първия гейм, като поведе, след което позволи на гостите от Марек да изравнят и да излязат напред в резултата. Лидерството се размени още няколко пъти, но в крайна сметка играчите на Виктор Карагьозов наложиха волята си и поведоха след 25:22. Във втората част дупничани отново поеха инициативата, като удържаха до 8:5. Ситуацията се разви идентично и отново ролите се размениха. Играта тръгна точка за точка, след което отново Марек оформи преднина. Шампионите, обаче, обърнаха и в крайна сметка изравниха геймовете след 25:22.

Третата част също стартира равностойно. Момчетата на Николай Желязков дръпнаха и благодарение на силната си игра в атака и на блокада взеха аванс след 25:17. Последния четвърти гейм тръгна под диктовката на Марек, но след серия от грешки на дупничани пасивът на шампионите бе стопен. Последва ново догонване до 21:21, след което домакините успяха да вземат инициативата. Атака на Денис Карягин сложи край на мача за 25:22 и 3:1 за Нефтохимик.

Най-резултатен за Нефтохимик стана Жани Желязков със 17 точки (1 блок, 2 аса и 44% ефективност в атака) за победата. Георги Петров пък добави още 13 точки (42% ефективност в атака и 47% позитивно посрещане) за успеха.

За тима на Марек Златан Йорданов завърши с 16 точки (3 блока, 2 аса, 32% ефективност в атака и 66% позитивно посрещане), а Борислав Апостолов заби още 14 точки (7 блока! и 54% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за победа.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:1 (22:25, 25:22, 25:17, 25:22)
НЕФТОХИМИК 2010: Добромир Димитров, Жани Желязков 17, Георги Петров 13, Мирослав Градинаров 5, Николай Николов 10, Илия Петков 4 - Кристиян Петров-либеро (Стефан Георгиев 2, Денис Карягин 8, Максим Дрозд 9, Петър Христов, Мартин Пенев, Благой Дечев-либеро)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ
МАРЕК: Светослав Станков 2, Костадин Стойков 13, Златан Йорданов 16, Яни Георгиев 3, Борислав Апостолов 14, Павел Душков 8 - Владислав Иванов-либеро (Светослав Иванов 5, Петър Христосков, Чоно Пенчев)
Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ.