Хебър измъкна дербито с Добруджа след страхотен обрат (видео + статистика)

Носителят на Купата и Суперкупата на България Хебър (Пазарджик) успя да се спаси от първа загуба в Суперлигата на България за мъже.

"Тигрите" от Пазарджик направиха страхотен обрат

от 0:2 до крайното 3:2 (24:26, 21:25, 25:23, 26:24, 15:13)

като гост на Добруджа 07 (Добрич) в дербито на 6-ия кръг, играно тази вечер в пълната зала "Добротица".

Така момчетата на Атанас Петров остават на второ място във временното класиране с 16 точки след 6 победи от 6 мача, с колкото са и шампионите от Нефтохимик начело, но с 18 точки. Добруджа продължава да е на 3-а позиция с 4 победи, 2 загуби и 13 точки. В следващия 7-и кръг Хебър е домакин на Арда (Кърджали), а добричлии гостуват на коравия тим на Монтана. Срещите са съответно в събота (23 ноември) и в петък (22 ноември) от 18,30 часа.

Срещата бе изключително интересна, оспорвана и изпълнена с много обрати. В първите два гейма домакините от Добруджа наложиха играта си, най-вече с по-добрия си сервис. При 7:3 за добричлии в третия гейм започна обратът за Хебър. В следващите геймове "тигрите" водеха играта, въпреки че тимът на Добруджа имаше своите шансове. Хебър смени разпределителите като Любомир Агонцев влезе на мястото на Георги Братоев, което също оказа влияние. В крайна сметка Хебър измъкна крайната победа след 15:13 в тайбрека.

Нов страхотен мач за Хебър изигра канадският диагонал Брадли Гънтър, който заби фантастичните 29 точки (2 блока, 1 ас и 57% ефективност в атака) за победата. Македонският национал Александър Ляфтов пък добави още 20 точки (

5 аса!

, 2 блока, 46% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане) за успеха.

За домакините от Добруджа Пламен Шекерджиев реализира 19 точки (1 блок, 1 ас, 35% ефективност в атака и 29% позитивно посрещане). Димитър Маринков пък се отчете с 15 точки (1 блок, 1 ас, 33% ефективност в атака и 48% позитивно посрещане), но и това не помогна за успех.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 2:3 (26:24, 25:21, 23:25, 24:26, 13:15)