Волейболистките на ЦСКА с категорична победа над Раковски (статистика)

Волейболистките на ЦСКА победиха като домакини Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:13, 25:19, 25:23) в мач от 5-ия кръг на НВЛ-жени, игран този следобед в столичната зала "Васил Симов".

С това "червените" записаха 4-а победа в първенството, като с 1 загуба и 10 точки заемат 2-о място във временното класиране, но преди последния мач от този кръг Левски - Каанлък. Тимът на Раковски пък допусна 4-а загуба, като с 1 победа и 4 точки се намира на 7-о място в подреждането.

Армейките стартираха много стабилно и нахъсано, като поведоха с 10:2 и 16:4 в първия гейм. Превъзходството им се запази до края и те го спечелиха с огромната разлика от 25:13. Във втората част гостенките от Раковски бяха равностойни в първите минути, но след 10-с точка домакините от ЦСКА направиха разлика от 15:11, продължиха да натискат и спечелиха безпроблемно и втория гейм с 25:19. Волейболистките на Раковски показаха повече възможности в третия гейм, в който бяха равностойни на "червените". Играта вървеше оспорвано почти до самия край, като имаше интирига. При 24:23, обаче, ЦСКА не допусна обрат, наложи волята си и спечели с 25:23, а с това и мача с 3:0.

Най-полезни за ЦСКА бяха Дарина Куманова с 19 точки (1 блок, 3 аса, 54% ефективност в атака и 67% позитивно посрещане) и Ивета Станчулова (3 блока, 4 аса, 39% ефективност в атака и 40% позитивно посрещане) с 19 и 18 точки за победата. За Раковски Кристина Якимова завърши със скромните 8 точки.

ЦСКА - РАКОВСКИ (ДИМИТРОВГРАД) 3:0 (25:13, 25:19, 25:23)
ЦСКА: Полина Нейкова 2, Александра Костадинова 2, Ивета Станчулова 18, Дарина Куманова 19, Кристина Бончева 5, Александра Съйкова 5 - Кристиана Белецова-либеро (Стефани Батева 4, Савина Божилова 1, Моника Тодорова)
Старши треньор: ЮЛИЯ ИВАНОВА
РАКОВСКИ: Лора Славчева 2, Стиляна Чакърова 7, Кристина Якимова 8, Златина Друмева 4, Таня Трендафилова 2, Милена Димова 6 - Мила Пашкулева-либеро (Анета Петрова 7, Савина Патева, Мария Серкеджиева 2, Симона Кръстева, Атанаска Атанасова)
Старши треньор: ДИЯН БОЮКЛИЕВ.