Данаил Милушев: Сами си изпуснахме мача

Черно море прекъсна победната серия на Дунав (статистика)

Волейболистите на Дунав (Русе) поведоха на Черно море (Варна) с 2:0 гейма, но допуснаха обрат, като отстъпиха с 2:3 гейма в мач от шестия кръг на Суперлигата при мъжете. Играещият треньор Дани Милушев заяви за BGvolleyball.com, че този мач ще бъде една обеца на ухото на русенци, като не тряба да се допускат такива ситуации.

„Изпуснахме много важен мач и то на собствен терен. Ако бяхме победили, си гарантирахме влизате в плейофите на Суперлигата. Поведохме с 2:0 гейма, но може би след това водачество допуснахме отпускане. Явно решихме, че мачът е в наши ръце, но не беше така. Съперникът се върна в играта, поздравления за това и за играта му. В тайбрека не показахме съвкупността от непримирима игра и отборния дух, с който печелим в последно време и тимът на Черно море спечели. Но за съжаление има и такива мачове, като ще трябва да направим генерални изводи от това. Влизаме в тежка серия от трудни домакинства и гостувания и се надяваме да излезем от тази ситуация.“