Виляреал прекъсна лоша серия по пътя към Европа (видео)

След три мача, в които взе само точка, Виляреал постигна важна победа над Леганес с 2:1 и се укрепи на шестото място в Ла Лига. "Жълтата подводница" има аванс от 3 точки пред седмия Севиля, който стигна само до нулево равенство срещу Депортиво Ла Коруня.

Двубоят на "Ел Мадригал" премина при почти пълно надмощие на домакините. Резултата откри Виктор Руис в 42-ата минута след центриране от корнер на Марио Гаспар. Малко след началото на второто полувреме Карлос Бака с мощен удар покачи на 2:0 с 12-ия си гол през сезона.

Леганес не играеше за нищо, но въпреки това не се предаде. В 82-ата минута Дарко Брашанац направи края на двубоя нервен за домакините, но те все пак удържаха победата и натрупаха самочувствие преди тежката серия в края на сезона.

Третото поражение в последните 4 мача остави Леганес на 14-о място в подреждането с 39 точки.