Севиля превзе "Колисеум Алфонсо Перес" и излезе трети

Отборът на Севиля спечели с 3:0 при гостуването си на Хетафе в двубой от 25-ия кръг на Ла Лига. Лукас Окампос (43), Фернандо (68) и Жул Кунде (75) отбелязаха за гостите от “Рамон Санчес Писхуан”. Така възпитаниците на Юлен Лопетеги изместиха Хета от третата позиция в класирането.

В шестата минута стражът на домакините Давид Сория се намеси след удар на Фернандо от близко разстояние. Момчетата на Пепе Бордалас пресираха високо и често поставяха под напрежение “бяло-червените”. В 43-тата тимът от Андалусия откри резултата. Настойчивостта на Серхио Регилон му помогна да спечели топката встрани от наказателното поле на съперника. Левият бек центрира остро в малкото наказателно поле, където Окампос отбеляза от три метра.

В 67-ата Фернандо удвои след намеса на ВАР. Първоначалното флагът беше вдигнат за засада, но след проверката попадението беше зачетено. В 75-ата Фернандо подаде към Кунде, който отбеляза с помощта и на рикошет. В последните минута "сините" имаха добри възможности за поне един гол.