Италия с чисто 3:0 над Хърватия (ВИДЕО + СНИМКИ)

Националният волейболен отбор на Италия записа втора поредна победа на Евроволей 2015 и на практика се класира за следващата фаза на шампионата. Волейболистите на "Скуадра адзура" биха категорично Хърватия с 3:0 (25:22, 25:21, 25:19) във втория си мач в Група В, игран късно тази вечер пред около 5000 зрители в зала "Пала Вела" в Торино.

Така италианците имат 2 победи от 2 мача и 6 точки, с колкото са и победителите в Световната лига от Франция. Двата тима със сигурност се класират напред, като днес играят в пряк сблъсък помежду си за първото място в групата и директно класиране за 1/4-финалите. От друга страна Хърватия е без победа и без спечелена точка до момента, както е и отбора на Естония. По този начин днес двата тима ще играят един срещу друг за третото място в Група В и класиране за плейофите. Срещите са съответно от 19,00 и 16,00 часа българско време.

Първият гейм бе равностоен до втората техническа пауза, след което "адзурите" поведоха с 19:16 след силни изяви на Филипо Ланца и Османи Хуанторена. В крайна сметка Италия взе гейма с 25:22 след нова атака на Ланца. И втората част се разви по подобен начин, като италианците успяха да я затворят при 25:21 в своя полза след силна игра в атака на Иван Зайцев. Третия гейм беше копие на предишните два, като Хърватия и Италия се опитваха да контролират играта в началото му. Постепенно Филипо Ланца отново се открои и с помощна и на Хуанторена "Скуадра адзура" дръпна в резултата. В крайна сметка Италия спокойно спечели гейма с 25:19 след атака на Симоне Бути, а с това и мача с 3:0.

Най-резултатни за италианския тим станаха Османи Хуанторена (2 блока, 3 аса, 73% ефективност в атака и 44% перфектно посрещане) и Иван Зайцев (2 блока и 52% ефективност в атака) с по 13 точки, а Филипо Ланца заби още 11 точки (1 ас, 48% ефективност в атака и 38% перфектно посрещане) за победата. За хърватите Игор Омръчен завърши с 14 точки.

ХЪРВАТИЯ - ИТАЛИЯ 0:3 (22:25, 21:25, 19:25)
ХЪРВАТИЯ: Цимафей Жуковски 2, Игор Омръчен 14, Даниел Галич 9, Тони Ковачевич 1, Иван Михал 8, Шиме Вулин 4 - Свен Сарчевич-либеро (Иван Раич 1, Филип Шестан 3, Фран Петерлин 1, Инослав Кърнич)
Старши-треньор: Игор Симунчич
ИТАЛИЯ: Симоне Джианели 3, Иван Зайцев 13, Османи Хуанторена 13, Филипо Ланца 11, Симоне Бути 5, Матео Пиано 8 - Масимо Колачи-либеро (Даниеле Сотиле, Лука Ветори)
Старши-треньор: Джанлоренцо Бленджини.