Италия стана последния 1/4-финалист на Евроволей 2019 (снимки)

Олимпийският вицешампион Италия стана последния 1/4-финалист на Европейското първенство по волейбол за мъже. Играчите на селекционера Джанлоренцо Бленджини надиграха без проблеми Турция с 3:0 (25:22, 25:18, 25:21) в последния мач от 1/8-финалите, игран тази вечер пред над 3000 зрители в залата на Изложбения парк "XXL" в Нант (Франция).

Така "Скуадра адзура" продължава напред борбата за европейската титла. На 1/4-финалите Италия ще излезе срещу домакините от Франция, които вчера биха Финландия също с 3:0 гейма в своя 1/8-финал. Двата тима бяха заедно в предварителната Група А в Монпелие, като тогава "петлите" спечелиха с 3:1. Четвъртфиналът между Италия и Франция е във вторник (24 септември) от 21,45 часа българско време отново в Нант.

Най-полезен за Италия бе влезлият като резерва още в първия гейм Габриеле Нели с 14 точки (1 блок, 2 аса и 65% ефективност в атака) за победата. Симоне Анцани добави още 12 точки (1 блок, 1 ас и 83% ефективност в атака) за успеха.

За турците Адис Лагумджия (3 блока, 1 ас и 29% ефективност в атака) и Батуралп Гюнгьор (2 блока, 40% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане) завършиха с 11 и 10 точки.

ИТАЛИЯ - ТУРЦИЯ 3:1 (25:22, 25:18, 25:21)
ИТАЛИЯ: Симоне Джанели 3, Иван Зайцев 2, Османи Хуанторена 10, Олег Антонов 6, Симоне Анцани 12, Матео Пиано 6 - Фабио Балазо-либеро (Давиде Канделаро, Рикардо Сбертоли, Габриеле Нели 14, Даниеле Лавиа)
Старши треньор: ДЖАНЛОРЕНЦО БЛЕНДЖИНИ
ТУРЦИЯ: Арслан Екши 1, Адис Лагумджия 11, Батуралп Гюнгьор 10, Ийт Гюлмезоолу 7, Емре Саваш 1, Доукан Улу 6 - Бурак Мерт-либеро (Селчук Кешкин, Батухан Авджъ 1, Иззет Юнвер, Оузхан Карашу 2, Метин Той)
Старши треньор: НЕДИМ ЙОЗБЕЙ.