Лудогорец се спъна в Търново (видео+снимки)

Шампионът Лудогорец не успя да увеличи преднината си на върха на efbet Лига, след като се издъни при визитата си на Етър в мач от 22-ия кръг на шампионата. Срещата завърши 1:1, след като Иван Стоянов откри за “болярите”, а Марселиньо изравни за “орлите”.

76 Етър (Велико Търново) - Лудогорец

Играчите на Павел Върба имаха тотално териториално превъзходство на терена, но липсата на титулярния централен нападател Клаудиу Кешерю се оказа решаващо и те не успяха да се възползват от активността си. На четири пъти и гредите помогнаха на домакините, а и редовен гол на Каули не бе признат в средата на първата част. Етър от своя страна се възползва от единствената си възможност пред Пламен Илиев, а в защита представянето на играчите на Петко Петков бе много стабилно и почти не допуснаха грешки пред Анатоли Господинов, който също игра доста силно и се намеси по най-добрия начин, когато се налагаше.

76 Етър (Велико Търново) - Лудогорец 76 Етър (Велико Търново) - Лудогорец

Гостите можеха да открият резултата още в четвъртата минута. Тогава Марселиньо стреля опасно от пряк свободен удар, но Анатоли Господинов успя да докосне топката и тя се отби в гредата. Няколко минути по-късно Якуб Шверчок бе оставен да си спре на гърди топката и с акробатичен удар нацели горната греда на вратата на Етър. В десетата минута дойде и третата греда. Вандерсон пробва да стреля от фаул от малък ъгъл, като Господинов отново успя да пипне топката преди да се отбие в горната греда.

В 21-ата минута Лудогорец бе отново близо до откриване на резултата. Вандерсон намери отлично Шверчок, но полякът от границата на малкото наказателно поле не успя да насочи добре топката във вратата и Господинов спаси.

В 32-ата минута гол на гостите бе неправилно отменен. Каули бе изведен зад защитата на Етър и без да се бави с мощен шут прати топката във вратата. Страничният съдия вдигна флага за засада, но повторенията показаха, че бразилецът бе в напълно редовна позиция.

Изненадващо домакините откриха резултата с първата си ситуация в мача. В 48-ата минута Иван Стоянов надбяга Светослав Дяков и забеляза, че Пламен Илиев е изпязал неориентирано от рамката на вратата си и с далечен удар от над 30 метра в близост до тъч линията прехвърли вратаря.

Радостта на домакините обаче бе кратка. 120 секунди по-късно Марселиньо изравни. При едно изпълнение от корнер Драгош Григоре нацели за четвърти път гредата на Господинов, но при дабваката бразилецът направи 1:1.
В следващите минути Лудогорец имаше тотално превъзходство на терена, но така и не успяха да намерят правилната идея как да се доберат до победното попадение. Най-сериозни пропуски направиха Вандерсон и Марселиньо. Етър от своя страна действаше изключително дисциплинирано в отбрана и не оставяше почти никакви пространства на гостите. Така до края на срещата резултатът остана непроменен и домакините успяха да измъкнат точка от лидера.

Въпреки грешната стъпка тази вечер Лудогорец все още има комфортна преднина на върха на класирането. “Орлите” са със седем точки аванс пред Левски и Локомотив (Пловдив). Тимът от Разград е с 52 точки, докато преследвачите са с по 45. Етър от своя страна е на десета позиция с 20 точки.

ЕТЪР - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

1:0 Стоянов (48)
1:1 Марселиньо (50)