Линфийлд вкара само веднъж на Фиорита

Северноирландският футболен първенец Линфийлд постигна минимална победа с 1:0 над гостуващия Ла Фиорита (Сан Марино) в първа среща от първия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Домакините имаха превъзходство, но не успяха да се възползват от създадените положения пред отличния в този двубой вратар на съперника Джанлука Виван. В 64-ата минута Виван извърши нарушение в наказателното поле срещу Стивън Лаури, но в последствие спаси удара на Аарън Бърнс от отсъдената дузпа.

Линфийлд все пак стигна до успеха на "Уиндзор Парк" с попадение на резервата Джордън Стюърт минута преди края, който се разписа при дебюта си за "сините". Реваншът е на 4 юли в Сан Марино, а победителят ще играе във втория квалификационен кръг срещу шотландския шампион Селтик.