Вардар и БАТЕ се класираха напред в ШЛ с убедителни победи

Отборите на Вардар (Скопие) и БАТЕ (Борисов) се класираха за 3-ия предварителен кръг на Шампионската лига. И двата тима записаха убедителни победи днес с по 3:1. Македонският шампион надигра Малмьо у дома и с общ резултат 4:2 продължава напред. В същото време беларусите се разправиха с Алашкерт като гост и също с общ резултат 4:2 се класираха за следващата фаза.

Още по-любопитно е, че и в двата мача имаше обрати. Малмьо пръв поведе в Македония с гол от дузпа на Розенберг в 16-ата минута, но Грънчаров в 56-ата, Барсегиян в 61-ата и Николов в 90-ата минута обърнаха нещата в полза на Вардар.

В другия мач пък Алашкерт взе преднина в 18-ата минута чрез Ненадович, но Гордейчук в 23-ата и 35-ата минута и Володко в 78-ата минута донесоха успеха на гостите.