Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:2

Риека преби от бой шампиона на Уелс (видео)

Хърватският Риека записа разгромна победа с 5:1 в гостуването си на шампиона на Уелс Дъ Ню Сейнтс. Това бе мач-реванш между двата тима от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Така с общ резултат 7:1 от двата мача Риека се класира за следващия етап на надпреварата.

Гостите поведоха в края на първото полувреме с гол на Матей в 41-ата минута. В 54-ата минута Гавранович удвои, а в 61-ата Горгон направи резултата класически. Четвъртият гол в мача бе на сметката на Ристовски в 64-ата минута, преди в 69-ата митута Сислевич да намали на 1:4. Крайното 1:5 пък оформи отново Гавранович в 79-ата минута.

С тази победа Риека вече е в 3-ия тредварителен кръг на турнира, където ще има далеч по-тежко препятствие. Тимът от Хърватия ще срещне някой измежду Залцбург и Хибърнианс.