Бивш левскар едва не закопа отбора си в ШЛ

Шериф (Тираспол) извади голям късмет при гостуването си на албанския Кукеси в реванша от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Молдовците загубиха с 1:2, но заради победата си с 1:0 в първия мач и отбелязания гол на чужд терен продължават напред, където ги чака Карабах.

Кукеси вкара две попадеиня в края на първото полувреме чрез Емини и Пеич, но в 56-ата минута баяла вкара скъпоцения гол за Шериф. В 77-ата минута тимът от Молдова остана с човек по-мало, след като за втори жълт картон беше изгонен бившият халф на Левски Джереми де Ноойер.

Драмата тепърва предстоеше. В 81-ата минута Кукеси получи дузпа, но Пеич пропусна и не успя да класира отбора си за следващия кръг.

КУКЕСИ - ШЕРИФ 2:1
1:0 Емини (35)