Розенборг ликува след продължения

Розенборг се измъчи много, но все пак успя да преодолее Дъндолк и да се класира за третия предварителен кръг на Шампионската лига. Норвежкият тим, който допреди няколко години беше редовен участник в груповата фаза, спечели с 2:1 след продължения. В герой за домакините се превърна Матиас Вилхялмсон с попадението си в 98-ата минута.

Срещата започна зле за Розенборг и още в 12-ата минута Браян Гартланд с глава изведе Дъндолк напред в резултата. В края на полувремето Де Лангли изравни след хубава атака на скорост и удар под плонжа на вратаря.

След почивката Розенборг  доминираше, но не можа да вкара нов гол. Това стана в първото продължение, когато Вилхялмсон засече центриране от десния фланг и зарадва публиката на стадиона в Трондхайм.

РОЗЕНБОРГ - ДЪНДОЛК 2:1 след прод.
0:1 Гартланд (12)
1:1 Де Ланли (43)
2:1 Вилхялмсон (98)

Розенборг се класира с общ резултат 3:2