Галатасарай триумфира в нервно дерби с Фенербахче (видео)

Галатасарай победи с 3:1 Фенербахче като гост в голямото дерби на турския футбол и се изравни с Трабзонспор начело в класирането на местното първенство. Двубоят на "Шюкрю Сарачоглу" започна по-добре за домакините от азиатската част на Истанбул, които откриха резултата в 21-вата минута чрез Макс Крузе, който вкара от дузпа.

Галатасарай обаче изравни в 40-ата минута чрез Райън Донк, който вкара с глава след центриране от корнер на Омер Байрям. През второто полувреме страстите на терена и около него започнаха да вземат връх и двата отбора завършиха срещата с по 10 души.

Първо бе изгонен треньорът на "фенерите" Ерсун Янал в 67-мата минута, а в 80-ата Галата поведе след точно изпълнение на дузпа от страна на Радамел Фалкао. Дениз Туруч от Фенербахче и Юнес Беланда от Галатасарай бяха изгонени с червени картони в 85-ата минута, а в шестата минута на добавеното време Хенри Оньекуру оформи победата на гостите след подаване на Донк.

С успеха Галатасарай излезе на втора позиция с 45 точки, колкото има лидерът Трабзонспор и третият Сивасспор. Фенербахче е на шесто място с 38 точки, но "фенерите" имат само едно равенство в последните си четири мача от първенството.