Турция не пропусна шанса си да приближи върха (видео)

Турция не допусна изненада при гостуването си на Косово и успя да се наложи с 4:1 срещу коравите домакини в световна квалификация от Група “I”, с което продължава битката за място на финалите в Русия. Загубата на Хърватия от Исландия означава, че първата позиция вече е само на 2 точки разлика.

Волкан Шен изведе комшиите ни напред още в 7-ата минута, когато засече центриране отляво. Съперникът обаче изравни в 22-ата чрез Амир Рахмани, но малко след това - в 31-ата минута, 19-годишният Дженгиз Юндер отново даде преднина на турците. Опитният Бурак Йълмъз подсигури триумфа с трето попадение в 61-ата минута, а в 82-ата Йодзан Туфан окончателно сложи край на надеждите на тима на Косово.

Тази група се очертава като една от най-интересните, след като четири отбора са поместени в рамките на две точки.

КОСОВО - ТУРЦИЯ 1:4
0:1 Волкан (7)
1:1 Рахмани (22)
1:2 Дженгиз (31)
1:3 Бурак (61)
1:4 Йодзан (82)