Колоездач на Цар Симеон 1898 с втора поредна победа на критериума “ДЗИ вело – 2018“

Колоездач на Цар Симеон 1898  с втора поредна победа на критериума “ДЗИ вело – 2018“

Националът на КК Цар Симеон 1898  Николай Генов спечели втора поредна победа на националното колоездачно състезание в Пловдив за купа “ДЗИ вело – 2018“. Надпреварата бе по затворен маршрут с трасе от 36 км – тип критериум, и събра в пловдивския парк “Лаута“ почти всички най-добри български бегачи, решили да поддържат висока спортна форма след провалянето на 68-та Международна колоездачна обиколка на България.

Генов приложи отлична тактика по време на цялото състезание, за да използва силния си финален спринт, който му донесе успеха. Веднага след 20-годишния пловдивчанин финишира съотборникът му от Цар Симеон 1898 Иван Ажи, който изпревари буквално в последните метри национала от Хемус – Троян Станимир Чолаков и капитана и лидер на  пловдивския тим – Пламен Димов.

Успехът на Николай Генов в Пловдив е втора поредна негова победа във веригата “ДЗИ вело – 2018“, след като само преди десетина дни той стана шампион на същото състезание в Бургас.

При юношите Денис Рюстеумов от Цар Симеон 1898 зае престижното трето място, като бе изпреварен само от национала Габриел Грозев от Нова Загора и сливналията Йордан Петров.

Наградният фонд на критериумите в Пловдив бе осигурен от ДЗИ, която наскоро стана част от белгийската KBC Груп, като целта на веригата от колоездачни състезания и други спортни активности участници от 6 държави да изминат разстоянието от Земята до Луната – точно 384 401 км. Участниците даряват символично своите километри, които ще бъдат монетизирани от ДЗИ за каузата „История с бъдеще“  –  висше образование за повече български деца.

Програмата всяка година подпомага избрани студенти в дългосрочен план чрез осигуряване на месечни стипендии и покриване на таксите им за обучение в рамките на четири години – до завършването на тяхната бакалавърска степен. Следващият старт от веригата е следващият уикенд в Стара Загора.