Добруджа е на финал след драматична победа над Чардафон

Добруджа се наложи над Чардафон в Габрово с 30:29 (13:15) и се класира за финала на Държавното първенство по хандбал за мъже.

Добричлии спечелиха полуфиналната серия с 2:0 победи и ще играят за титлата срещу победителя в редовния сезон Локомотив (Варна), който през миналия уикенд елиминира Пирин (Гоце Делчев) също с 2:0 успеха.

Двубоят в Габрово беше доста оспорван, като домакините успяха да вземат аванс на почивката след четири безответни попадения в края на първото полувреме.

Мачът продължи равностойно, до средата на втората част, след което Добруджа пое инициативата и шест минути преди края дръпна с 26:21. Габровци опитаха да стигнат до обрат и успяха да се доближат само на гол, но за повече нямаха сили.

Джошкун Якубов и Йордан Михайлов вкараха по 8 гола за победителите, а за домакините с 15 попадения се отличи Димитър Петков.