Локомотив триумфира във варненското дерби срещу Спартак и дръпна в класирането

Мъжкият хандбален отбор на Локомотив (Варна) отново показа, че и през този сезон почти сигурно няма да има достатъчно сериозен конкурент в битката за титлата от родното първенство. В голямото дерби от седмия кръг "железничарите" надиграха с 31:22 гола градския съперник Спартак, който до момента единствен поддържаше темпото на лидера в класирането. Както обикновено, дербито на града привлече голям брой зрители в залата на Първа езикова гимназия, които гледаха оспорван двубой само през първото полувреме.

В него шампионите от Локомотив взеха аванс от три гола за 14:11 на почивката. След паузата обаче хандбалистите на Никола Карастоянов съумяха да увеличат преднината си, а съперникът не намери сили за адекватна реакция. "Черно-белите" надиграха Спартак за пети пореден път, като не са губили в дербито от май, 2015 година.

Победната серия на Локо в шампионата вече наброява 30 последователни срещи, а от началото на този сезон "железничарите" спечелиха шест мача. В класирането те вече имат преднина от 3 точки пред Спартак, който остава на втора позиция, въпреки че допусна първо поражение за кампанията.

Най-резултатен за успеха на "черно-белите" бе Бранимир Балчев с 9 гола, а Тансер Юсно добави 8.

Само на точка зад спартаклии са Чардафон и Добруджа, които постигнаха победи през изминалия уикенд. Габровци спечелиха с 29:21 срещу Пирин (Гоце Делчев), записвайки четвърти успех в шест срещи от старта на шампионата. Двубоят се игра в залата на Национална спортна академия в София, поради наказанието за неврокопчани за лишаване от домакинство, което изтече именно с този мач.

Добруджа пък постигна победа край морето срещу Фрегата (Бургас) - 33:28. Тимът от Добрич е на четвърто място, само заради по-лошата си голова разлика спрямо Чардафон. А тимът на НСА спря негативната си серия от две поредни загуби с домакински успех над Осъм (Ловеч). "Студентите" спечелиха срещата с 26:23, а ловчанлии вече нямат победа в три последователни кръга.

В осмия кръг, на 11 ноември, НСА гостува на Локомотив (Варна). Чардафон среща Фрегата, Осъм приема Локомотив (Горна Оряховица), а дербито е между Добруджа и Спартак (Варна).